פרסום באתרי דרושים VS קבוצות בפייסבוק

אחד העובדים התפטר ואתם זקוקים לעובד במקומו בדחיפות? העסק שלכם מתרחב ואתם מחפשים עובדים חדשים? היום, בניגוד למה שהיה פעם, מדובר בתהליך שונה, שניתן לומר שאף הרבה יותר קל ומהיר.

כאשר מדובר במציאת עובדים לעסק, מדובר במשימה שעל פניו נראית משימה קשה: עלינו למצוא את העובדים הטובים ביותר אשר יוכלו להתאים לחזון העסקי שלנו ותוך כדי לעשות את עבודתם בצורה הטובה ביותר. בעבר היו דרכים מועטות למצוא את העובדים המתאימים ביותר, כיוון שהיה אמצעי תקשורת אחד שהיה נגיש לציבור הרחב – העיתון. בעיתון המקומי או הארצי היו מתפרסמות משרות מסוימות, ואילו אותם מחפשי העבודה באותה עת היו צריכים לעבור מודעה מודעה עד שהגיעו למקום שנראה להם מתאים, וכך גם למעסיקיהם.

מחשב טאבלט
כדי לנסות לפרסם בכל הפלטפורמות

היום, הרי שהדבר לא כך בכלל. כיום ניתן לפרסם משרות עבודה בכל אמצעי תקשורת שקיים, ובפרט באינטרנט. כאשר החל האינטרנט להתפתח, נוצרו אתרים רבים ברחבי הרשת אשר עוסקים כל כולם בפרסום משרות. ממש כמו לוח מודעות אלקטרוני, המקשר בין מעסיקים שונים ברחבי הארץ לבין אנשים אשר מחפשים עבודה. באתרים אלו ניתן לבצע חיפוש על תחומי עניין מסוימים, קרבה למקום המגורים וקטגוריות נוספות, מה שהופכות את החיפוש לממוקד יותר.

עם זאת, במרוצת השנים, הפייסבוק החל לאיים על אותם אתרי אינטרנט המנסים להציג את כלל המשרות הפתוחות והקיימות בזמן נתון בשוק העבודה. הפיסיבוק, שכבר מזמן הפך לכלי תקשורת בזכות עצמו, ולכלי פרסום בפרט. קבוצות פייסבוק רבות נפתחות במטרה להציג את המשרות החמות ביותר באופן מיידי יותר, נוח יותר, וזמין יותר – ללא חיפוש מכביד ומעיק. זאת מכיוון שאותן קבוצות למעשה מוגדרות מראש לאיזה תחומי עניין הן פונות.
חברות משאבי אנוש בכירים משקיעים את רוב זמנם בפרסום משרות וחיפוש עובדים בפלטפורמות השונות.

אז לכל אותם מעסיקים המעוניינים למצוא עובדים חדשים לארגון, איזו פלטפורמה יעילה יותר? הנה השוואה קצרה בין שתי השיטות:

אתרי דרושים – יתרונות

  • חשיפה – כאשר המעסיק מפרסם משרה באתרי דרושים, הוא יכול להגיע לחשיפה רחבה יותר בקרב אותם אנשים אשר לא מתשמישים ברשת בפייסבוק (וכן, יש כאלה).
  • מקצועיות – מדובר באתרי מקצועיים יותר, אשר יעניקו סוג של יוקרה מסוימת עבור המשרות המתפרסמות באתרים אלה.
  • חיבור וקישור – אותם מחפשי עבודה באתרי דרושים, צריכים לפתוח פרופיל עסקי באתר, אשר בו נמצאים גם קורות החיים שלהם. מעבר לכך, הם ממלאים פרטים אישיים הנוגעים לציפיית המשרה האולטימטיבית בעיניהם, וכן בנוגע לתחומי העניין המקצועיים המעניינים אותם. בזכות אותם פרטים אלה, דואגים אתרי הדרושים לשלוח עדכונים למייל של הלקוחות הרושמים אצלם בנוגע למשרות חדשות שמתפרסמות המתאימות למה שציינו. כך, כאשר מעסיק יפרסם משרה באתרי דרושים הוא יכול להיות רגוע ובטוח שהמשרה הזו תגיע ישירות באופן ספציפי לאדם היכול להיות מתאים לתפקיד.
  • חיסיון – ישנן חברות אשר מעדיפות לא לחשוף את שם הארגון במודעת הדרושים, מסיבות כאלה ואחרות. אתרי דרושים למיניהם מאפשרות לפרסם משרות אנונימיות, כאשר חשיפת הארגון תתבצע רק לאחר שליחת קורות החיים של המועמד ויצירת קשר עמו.
עובד מאושר
לקום שמח לעבודה

קבוצות פייסבוק – יתרונות

עפרונות צבעוניים
נכניסו צבע למשיכת העין
  • יצירתיות – הפייסבוק כשלעצמו הינו מקום המעודד יצירתיות, והבעת דעה להמונים. מכאן, שגם קבוצות בפייסבוק של משרות בתחום מסוים צריכות להיות מנוסחות באופן יצירתי ומושך. היום, חברות וארגונים רבים הבינו שהכוח לא נמצא רק אצלן, אלא גם אצל המועמדים הפוטנציאליים, שעלולים לפסול את הגשת קורות החיים לחברה מסוימת רק כי "היא לא נראית להם". על המעסיקים המפרסמים את המשרות, לנסח אותן בצורה קלילה ומושכת, אשר תציג את החברה באור חיובי וכמקום ששווה וכדאי לעבוד בו.
  • מידיות – כאשר אתם מפרסמים מודעת דרושים בקבוצות שונות בפייסבוק, אתם למעשה מנהלים דיאלוג עם חברי הקבוצה, בין אם אתם רוצים בכך או לא. לחברי הקבוצה ישנה האפשרות להגיב למודעה שפרסתם. בין אם מדובר בתגובה שלילית כלפי המודעה (מה שיכול לגרום לחברה שלכם להיתפס כפחות כדאית), בין אם לעדכן שקורות החיים נשלחו למייל, או בין אם מדובר בתגובות שבהן שאלות של גולשים בנוגע לפרטי המשרה. כך למעשה, כל מלאכת חיפוש המועמדים הופכת לאישית יותר, ובגובה העיניים.
  • עדכניות – חברות או ארגונים אשר מפרסמים מודעות דרושים בעמודי פייסבוק לרוב ייחשבו בקרב המועמדים כיותר עדכניות, טכנולוגיות, צעירות, וכפחות ארכאיות ומיושנות. אין ספק כי מדובר באלמנטים שיכולים לתרום המון ליחסי הציבור החיוביים של החברה.
  • נוחות – בואו נודה באמת, רובנו מבלים שעות רבות ברשת הפייסבוק במהלך היממה, כך שלמעשה מדובר במנוע חיפוש משרות נוח במיוחד. חברי קבוצות הפייסבוק המחפשים משרות, יכולים להתקל במודעות דרושים גם במהלך שיטוט רנדומלי בפיד הפייסבוק שלהם, גם לא התכוונו לחפש באותה עת. כל זאת גורם לחשיפה מריבית של אותן משרות במהלך כל שעות היממה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *