מכשיר סליקה נייד פריט חובה בכל עסק

אם בעבר, מרבית העסקים היו נייחים כמו חנויות מסורתיות וכדומה, הרי שכיום הולכים ומתרבים העסקים הניידים.

כיום ניתן למצוא בתי עסק רבים אשר מתנהלים בניידות, החל מדוכן בגדים בירידים ועד לחברת סטארטאפ אשר מתנהלת במספר מוקדים שונים. לא משנה אם זו חברה גדולה או קטנה, חברת הייטק או חברת בנייה, חברה נייחת או חברה ניידת – כל חברה צריכה להעניק ללקוחותיה את האופציה לשלם באשראי עבור המוצרים והשירותים אותם היא מוכרת. בעוד שהעסקים הנייחים והמסורתיים מצטיידים לצורך זה במכשיר סליקת אשראי נייח (אשר מחובר לקופה, בקונספט המוכר לנו), החברות הניידות מצטיידות במכשיר אשראי נייד.

מכשיר סליקה נייד – נעים להכיר

אז מה הוא בעצם מכשיר סליקה נייד? כאמור, מכשיר אשראי נייח אשר מתחבר לקופה ופועל בחנויות ובבתי העסק להם יש מקום קבוע – לא יתאים לבתי עסק ניידים. לכן, עבורם יש מכשיר אשראי נייד. מכשיר זה, הינו כמובן נייד ומאפשר סליקה על מסוף אשראי קבוע מכל מקום, כאשר חוץ מאשר במקרים בודדים המכשיר מכבד את כל כרטיסי האשראי. על מנת שתהיה נוחיות מקסימלית בנדידה עמו ממקום למקום, הוא גם קומפקטי, קטן קל ונוח לנשיאה. מעבר לתכונות בסיס שצוינו, יהיה המכשיר שונה לפי החברה בה הוא מיוצר, כאשר חברות רבות נוהגות להציע אטרקציות נוספות שמגיעות עם המכשיר כגון: אפליקציית שעון נוכחות לעובדים דרכה הם יכולים להחתים את הכרטיס עובד שלהם, אפליקציית חברי מועדון (כגון "תן ביס" וכדומה), קורא כרטיסים חכמים ועוד.

כיצד עובד הליך הסליקה בעזרת מכשיר סליקה נייד?

לאחר גיהוץ הכרטיס במכשיר, יוצאת קריאה לאישור מחברות האשראי עבור העסקה, מה שמבטיח אמינות כרטיס האשראי בזמן אמת. זמן התגובה לקבלת האישור מחברת האשראי הינו קצר ביותר, שלא לומר אף מיידי, שכן אין צורך להמתין לחיוג איטי, מה שמשדרג גם את רמת האבטחה כי ככל שההליך קצר יותר כך יש פחות מקום לטעויות. והכי חשוב – כל עסקה שמתבצעת במכשיר אשראי נייד מתועדת באופן אוטומטי במאגר נתונים מאובטח ובכך נשמרת יכולת הדיווח והמעקב.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *