האם ניתן להיות מומחים לשוק ההון על בסיס לימוד תיאוריתי בלבד?

 

אחד הדברים המסתכלים ביותר הוא להיות מאלו שעובדים קשה, יום אחרי יום וחוסכים שקל על שקל על מנת להיות מסוגלים לקנות בית או אפילו לטוס לטיול בחוץ לארץ פעם בשנה. לעומת זאת, ניתן לשמוע כל יום על עוד מישהו שעשה איזה אקזיט גדול בזכות השקעות מוצלחות בשוק ההון. כאשר אנחנו קוראים כתבה כזו אנחנו בדרך כלל מקווים לשמור על ארשת מפרגנת אבל בפועל אנחנו מלאי קנאה שאותו אדם הצליח לעשות את מה שאנחנו חולמים עליו ולהגשים את החלום הרטוב של לחיות כמו מלך מבלי לדאוג.

ואז בעצם נשאלת השאלה: האם ניתן להיות מומחה לשוק ההון רק מלימוד תיאורתי?

הרי אם בכל מקצוע חופשי אחר אפשר ללמוד תיאוריה כדי להיות מקצוען, למה לא כולם לומדים את התיאוריה של שוק ההון והופכים למיליונרים? בפועל, מדובר על פעולה לכאורה פשוטה של כמה השקעות במניות או אגרות חוב ומשם עושים את "המכה". עם זאת, כפי שברור לכולנו, הדברים אינם פשוטים כל כך. יש הרבה גורמים שמשפיעים על התוצאה הסופית וצריך הרבה ניסיון על מנת לדעת במה להשקיע, כמה להשקיע ובעיקר לדעת מתי לסגת ולמכור את המניות על מנת לחדול את ההפסד המתמשך. כלומר, אי אפשר להיות מומחה רק על בסיס לימוד תיאורתי בלבד.

חשוב לדעת שעל מנהל תיקים בשוק ההון להיות מבוטח בביטוח שוק ההון המגן עליו מפני תביעות צד שלישי.

שוק ההון

מה נדרש על מנת להיות מומחה בשוק ההון?

כמו כל דבר שרוצים להיות מצוינים בו – צריך ניסיון והרבה ממנו. ככל שאנחנו מתנסים יותר במשהו, כך אנחנו צוברים יותר ויותר ידע ומידע לגביו ולומדים הליכים שונים שקשורים בו. כך למשל כאשר רוצים לדעת איך לבחור במה להשקיע וכמה, צריך ללמוד מגמות שונות בשוק, לדעת לאן דברים הובילו ומה היו התוצאות ובעיקר להתחקות אחר תהליכים שונים וללמוד מהם.

ולסיכום: איפה אפשר להתחיל ללמוד?

על מנת להפוך למומחה בשוק ההון הכי מומלץ להגיע לחברה שעוסקת בסוגים שונים של עסקאות מהתחום וללמוד מהאנשים המנוסים ביותר שם. אין דבר טוב יותר מאשר ללמוד מניסיונם של אנשים אחרים, במיוחד כאשר מדובר בתחום כל כך מסובך ומורכב כמו שוק ההון.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *